سن شروع مشکلات دندان و دهان

سن شروع مشکلات دندان | دندانپزشک کودکان اصفهان

بررسی سن شروع مشکلات دندان و دهان

برخی افراد تصور میکنند مشکلات نظیر پوسیدگی و تارتار در صورت برایشان اتفاق می افتد. و در مورد بهداشت دهانشان جدیت کافی را به خرج نمیدهند. این افراد تصور میکنند شروع مشکلات دندان از دوران نوجوانی است. و پس از آن در هر صورت یک یا چند دندان شروع به پوسیده شدن میکنند پس چه لزومی دارد روزانه ۳ مرتبه مسواک بزنند و نخ دندان بکشند؟ در این مطلب از سایت دکتر اخلاقی، دندانپزشک کودکان اصفهان قصد داریم به بررسی سن شروع مشکلات دندان و دهان بپردازیم.

با وجود تمام توصیه های دندانپزشکان آیا واقعا مسواک زدن و نخ دندان کشیدن تاثیر آنچنانی در جهت حفظ سلامت دندان ها دارد؟ یا تنها نقش کمرنگی بازی میکند ؟ با ما همراه باشید

عمر دندان چند سال است ؟

برخی تصور میکنند دندان ها عمر متوسطی دارند در صورتی که چنین نیست. با توجه به ویژگی های هر شخص و وراثت استحکام و استعداد پوسیدگی در افراد مختلف، متفاوت است. به همین دلیل است که شخصی در میان دوستان شما با وجود در نظر گرفتن تمام توصیه های دندانپزشکی باز هم دندان هایش پوسیده میشوند. و شخص دیگر با کمترین توجه به سلامت دندان هایش نیز به همان میزان دچار پوسیدگی دندان میشود. اما به طور کلی دندان ها عمر متوسطی ندارند و در صورتی که به طرز صحیح از آن ها مراقبت شود میتوانند تا آخر عمر به خوبی برایمان کار کنند.

نکات مراقبتی از روکش دندان شیری کودکان | دندانپزشک کودکان اصفهان

شروع مشکلات دندان نیز دقیقا به همین گونه از و در هر سنی ممکن است. در کودکان با مصرف بسیار زیاد شکر و آبنبات و کمترین توجه به بهداشت دهان، شاهد پوسیده شدن سریع دندان ها هستیم. هر چه آگاهی و توجه به بهداشت دهان افزایش یابد، مشکلات دندان و دهان نیز کمتر و کمتر میشوند.

صفحه اینستاگرام دکتر نجمه اخلاقی دندانپزشک کودکان اصفهان

اهمیت استفاده از  مسواک

مسواک همراه با نخ دندان سلامت دندان های ما را تا حدود بسیاری تضمین میکنند. اما این اقدامات همواره باید همراه با معاینه دندانپزشک باشند تا در صورتی که دندانی هر چند کم پوسیده شد به سرعت درمان شود و پوسیدگی متوقف شود. گاهی دقت به رژیم غذاییمان و حذف غذا های پر از شکر و اسید میتواند سطح سلامت دندان های ما را ارتقا دهد.

به طور کوتاه باید بگوییم که مسواک تاثیر بسیار مهم و غیر قابل انکاری در حفظ سلامت دندان ها دارد. همانطور که شستشو دست ها در این روز هایی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده، میتواند ضامن سلامتی ما باشد، استفاده از مسواک نیز میتواند ضامن سلامت دندان های ما باشد. البته به یاد داشته باشید که مسواک باید همراه با نخ دندان باشد. و دو یا سه بار مسواک زدن در روز و تنها یک بار نخ دندان کشیدن برای داشتن دندان هایی سالم تا حدود بسیاری کفایت میکنند.

 


مطالعه بیشتر:

علل عصب کشی دندان کودکان

دلایل عصب کشی دندان شیری

خونریزی لثه در کودکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *