چگونگی کار گذاشتن سیلانت بر دندان کودکان

چگونگی کار گذاشتن سیلانت بر دندان کودکان

چگونه سیلانت روی دندان کار گذاشته می‌شود؟

کار گذاشتن سیلانت یک فرآیند ساده و بدون درد است. این درمان فقط به چند دقیقه زمان در مطب دندان‌پزشک نیاز دارد. مراحل درمان فیشورسیلانت در این حالت به شرح زیر است:

ابتدا دندان هدف به‌طور کامل تمیز می‌شود.
هر دندان در ادامه خشک شده و از پوشش نخی یا سایر مواد جذب کننده رطوبت بر روی نواحی اطراف دندان برای خشک نگه داشتن آن استفاده می‌شود.
یک محلول اسیدی بر روی سطح بالای دندان قرار گرفته تا این سطح به مقدار مناسب زبر شود. به این ترتیب می‌توان به باقی ماندن سیلانت بر روی دندان تا حد ممکن کمک کرد.

"کار

در این مرحله دندان شستشو داده و خشک می‌شود.
در نهایت سیلانت بر روی مینای دندان قرار گرفته و محکم می‌شود. گاهی اوقات از یک نور خاص برای کمک کردن به سفت شدن سیلانت در محل استفاده می‌گردد.
دندان‌پزشک وضعیت سیلانت را بر روی دندان بررسی می‌کند تا از قرارگیری مناسب و محکم شدن آن مطمئن شود. دندان‌پزشک در ادامه وضعیت قرارگیری دندان‌ها بر روی یکدیگر را با کاغذ مخصوص کنترل کرده و تماس بین دندان‌ها را کنترل می‌کند. به این ترتیب دندان‌پزشک می‌تواند در صورت وجود مشکلات احتمالی اصلاحات لازم را بر روی وضعیت سیلانت انجام دهد. پس از این اصلاحات، دوباره وضعیت دندان بررسی می‌شود و لازم است در هر بار مراجعه بیمار برای بررسی وضعیت دندان‌ها، شرایط سیلانت توسط دندان‌پزشک معاینه شود.

"کار

چه زمان می‌توان از سیلانت برای دندان‌ها استفاده کرد؟

معمولاً، کودکان می‌بایست از فیشورسیلانت برای دندان‌های پیش آسیابی و آسیابی به محض شروع فرآیند رشد دندان‌های دائمی خود استفاده کنند. به ین ترتیب فیشورسیلانت می‌تواند از دندان‌ها در برابر پوسیدگی در سنین بین ۶ تا ۱۴ سال که بیشترین احتمال پوسیدگی دندان در این دوره زمانی وجود دارد، پیشگیری نماید.

در برخی موارد، فیشورسیلانت دندان می‌تواند برای دندان‌های شیری نیز مناسب باشد. به‌طور خاص این روش برای دندان‌هایی بیشتر کاربرد دارد که فرورفتگی و شیارهای عمیق دارند. به خاطر اینکه دندان‌های شیری نقش تعیین کننده در حفظ فضای مناسب برای رشد دندان‌های دائمی دارند، مهم است که از سلامت این دندان‌ها به خوبی مراقبت شود تا فرد با از دست دادن زودتر از موعد آن‌ها مواجه نشود.


شیاربندی دندان ها با درمان فیشورسیلانت


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.