فیشور سیلانت برای کودکان چقدر اهمیت دارد ؟

فیشور سیلانت در کودکان

فرآیند فیشور سیلانت برای کودکان

در فرآیند فیشور سیلانت  ابتدا سطح دندان های که کامل روییده شده است شستشو داده می شود سپس با قرار دادن ماده ای بر روی دندان های کودک سطح دندان ها با آن ترکیب آغشته می شود بعد از حدود پانزده تا بیست ثانیه دندان ها دوباره شستشو داده می شوند.
بعد از این مرحله روی دندان ها را خشک می کنند و سپس از مایعی دیگری جهت مایع زمینه استفاده می شود. در این مرحله با استفاده از اشعه مخصوص این مایع بر روی دندان سفت می شود و بعد از آن است که ماده فیشور سیلانت را با استفاده سرنگ بر روی سطوح دندانی قرار می دهند و در نهایت مجددا از اشعه استفاده می شود.
فرآیند فیشور سیلانت به صورت دوره های شش ماه یا یک ساله چک می شود و چنانچه نیاز به ترمیم مجدد داشته باشد این ترمیم صورت می گیرد.

بهترین زمان انجام فیشور سیلانت در کودکان

بهترین زمان برای انجام فیشور سیلانت در کودکان همان شش سالگی است این به دلیل سن رویش دندان های دائمی است و بعد از این زمان برای هر فرد (فیشورسیلانت بزرگسالان) به صورت اختصاصی تصمیم گیری می شود ولی برای کودکان بهتر است از شش سالگی شروع شود.
با توجه به بررسی هایی که از دندان های کودکان در معاینات دوره ای 6 ماهه که از دندان کودکان می شود، کودکانی که دارای بالاترین میزان پوسیدگی در دندان ها را دارند، باید تحت درمان با فیشورسیلانت کودکان قرار گیرند. با انجام این کار عمر دندان در کودکان نیز افزایش می یابد.

چگونه استفاده از سیلانت دندان می‌تواند از ایجاد پوسیدگی جلوگیری کند؟

فیشور سیلانت یک روش بسیار موثر برای محافظت از دندان‌های آسیاب در برابر پوسیدگی در دوران کودکی است. این روش برای پوشاندن سطح دندان‌ها طراحی شده و مواد بکار رفته در آن می‌تواند یک مانع بین مینای دندان و باکتری‌هایی که در دهان وجود دارد، ایجاد کند.

به این ترتیب سیلانت می‌تواند یک پوشش منحصر به فرد برای نواحی خاص دندان ایجاد کند که امکان دسترسی به آن‌ها از طریق مسواک وجود ندارد. این روش تاثیری بر توانایی جویدن فرد نداشته یا تغییرات دائمی در مینای دندان ایجاد نمی‌کند.

سیلانت‌ها می‌تواند از آسیب‌دیدگی‌های بلندمدت که در نتیجه پوسیدگی و ترمیم بعدی انجام شده بر روی دندان‌ها همچون پر کردن دندان ایجاد می‌شود، جلوگیری نماید.

به این ترتیب دندان‌پزشک با توجه به وضعیت دندان‌ها و شرایط بیمار درباره دندان‌هایی که به احتمال زیاد می‌توانند از این روش درمان به نحو مناسب بهره‌مند شوند، تصمیم‌گیری خواهد کرد.

 

 

 

بهبود سئو توسط شرکت کلینیک 24

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *