کیست های رویشی یا هماتوم رویشی

متخصص دندانپزشکی کودکان کیست های رویشی

کیست های رویشی یا هماتوم رویشی

خیلی شایع هستند، اما مشکل خاصی نیست و دردناک هم نیستند.

علت کیست های رویشی:

دندان ها داخل یک محفظه حمایتی در استخوان، و بعد ها در لثه قرار می گیرند، و در مراحل رویشی یا بخاطر فشار های جویدن و گاه به دلایل نا شناخته داخل این محفظه مایعی ترشح میشود که بین دندان و بافت لثه قرار می گیرد و باعث تغییر رنگ جرئی روی لثه، تورم شفاف، تورم تیره، مانند تصاویر می شود.

درمان کیست های رویشی:

ماساژ دادن ناحیه، مصرف مایعات سرد، و غذا های خشک که باعث خون رسانی بیشتر به اون ناحیه شده و معمولا ضایعه به صورت خود به خود با رویش دندان از بین می رود.
در مواد بسیار نادر که ضایعه عفونی میشه، ممکن است انتی بیوتیک یا مسکن نیاز باشد.
در هر صورت هر گونه تورم طولانی مدت، تغییر رنگ یا درد حتما باید بررسی و توسط #دندانپزشک چک شود.

View this post on Instagram

#کیست_های_رویشی یا #هماتوم_رویشی خیلی شایع هستند، اما مشکل خاصی نیست و دردناک هم نیستند. #علت_کیست_های_رویشی: دندان ها داخل یک محفظه حمایتی در استخوان، و بعد ها در لثه قرار می گیرند، و در مراحل رویشی یا بخاطر فشار های جویدن و گاه به دلایل نا شناخته داخل این محفظه مایعی ترشح میشود که بین دندان و بافت لثه قرار می گیرد و باعث تغییر رنگ جرئی روی لثه، تورم شفاف، تورم تیره، مانند تصاویر می شود. #درمان_کیست_های_رویشی: ماساژ دادن ناحیه، مصرف مایعات سرد، و غذا های خشک که باعث خون رسانی بیشتر به اون ناحیه شده و معمولا ضایعه به صورت خود به خود با رویش دندان از بین می رود. در مواد بسیار نادر که ضایعه عفونی میشه، ممکن است انتی بیوتیک یا مسکن نیاز باشد. در هر صورت هر گونه تورم طولانی مدت، تغییر رنگ یا درد حتما باید بررسی و توسط #دندانپزشک چک شود. #کیست_رویشی #هماتوم_رویشی نجمه اخلاقی #متخصص_دندانپزشکی_کودکان رتبه اول بورد تخصصی كشور ادرس: ‎اصفهان،خ توحيد ميانی-اولين تقاطع بعد از چهارراه پليس، ساختمان نيكو-طبقه دوم ☎️ ۰۳۱۳۶۲۵۱۱۹۸ 📱۰۹۱۳۵۶۵۹۳۵۳ ‏Www.drnakhlaghi.ir

A post shared by متخصص دندانپزشکی کودکان (@drnakhlaghi) on

متخصص دندانپزشکی کودکان

رتبه اول بورد تخصصی دندانپزشکی کودکان در کشور

عضو هیات علمی گروه دندانپزشکی کودکان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

عضو مرکز تحقیقات علوم دندانی دانشکده دندانپزشکی اصفهان

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری لطفا کلیک کنید.

نظرات و سوالات خود را در بخش نظرات برای خانم دکتر ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.