مزایا و معایب اسنپ آن اسمایل

مزایا و معایب اسنپ آن اسمایل | دندانپزشک کودکان اصفهان

آشنایی با مزایا و معایب اسنپ آن اسمایل

اسنپ آن اسمایل (Snap-On Smile) که با نام های روکش فوری و یا لمینت متحرک نیز شناخته می شود یک پلاک زیبایی دندان است که برای هر کسی اختصاصی ساخته می شود تا متناسب با دندانهای او باشد. این پلاک زیبایی لبخند، از رزین دندانپزشکی با تکنولوژی بالا ساخته می شود و بسیار نازک است تا دندانها را حجیم نکند. این پلاک را روی دندانهای خود می گذارید تا عیوب دندانهای خودتان پنهان شود و از لبخندی زیبا بهره ببرید. در ادامه این مطلب از سایت دکتر اخلاقی، دندانپزشک کودکان اصفهان  به بررسی مزایا و معایب اسنپ آن اسمایل می پردازیم.

دوام و عمر اسنپ آن اسمایل

این پلاک زیبایی را باید به عنوان یک راه حل موقتی زیبایی دندانها در نظر بگیرید. در صورت استفاده درست چندین سال دوام می آورد اما نکته مهم این است که مطمئن شوید این وسیله برای شما مناسب است. ابتدا باید دندانپزشک دهان شما را معاینه کند و مطمئن شود این روش زیبایی دندانها و لبخند، به درد شما می خورد.

عیوب اسنپ آن اسمایل

راه حل موقتی و کوتاه مدت است:

اسنپ آن اسمایل یک راه حل موقتی در مقایسه با خدمات دندانپزشکی زیبایی است و برای مراسمها یا موقعیتهایی که می خواهید به مدت چند ساعت لبخندی زیبا داشته باشید مناسب است.

مطلب پیشنهادی : مقایسه پالپکتومی با پالپوتومی

عمر طولانی ندارد و باید تعویض شود:

این وسیله به طور متوسط بین دو تا پنج سال عمر می کند هنگام محاسبه هزینه درمان، این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید.

فاصله مشهودی بین دندانها نیست:

از آنجایی که پلاک از رزین جامد یک تکه ساخته می شود، فاصله ای بین دندانها وجود ندارد و ممکن است کسی که از فاصله خیلی نزدیک شما را میبیند، متوجه مصنوعی بودن دندانهایتان بشود.

دندانها ممکن است حجیم به نظر برسند:

از آنجایی که این پلاک بر روی دندانهای طبیعی تان سوار می شود، ممکن است در نهایت دندانها حجیم و بزرگ به نظر برسند. این برای کسانی که دندانهایشان بزرگ است ممکن است نتیجه مطلوبی به دست ندهد.

مراقبت‌های لازم بعد از لمینت دندان | دندانپزشک کودکان اصفهان

مزیت های اسنپ آن اسمایل نسبت به بر لمینت و کامپوزیت

مقرون به صرفه است:

هزینه این درمان بستگی به عوامل متعدد دارد ولی در کل ارزانتر است و افراد بیشتری میتوانند از آن بهره ببرند.

تهاجمی نیست:

از آنجایی که نیازی به تراشیدن دندان و برداشتن مینا وجود ندارد، درمانی غیر تهاجمی است.

فوری است:

اگر دندانهایتان کج و نامرتب است، درمان ارتودنسی ماهها یا سالها طول می کشد تا نتیجه بدهد، این درمان نسبت به آن فوری است و ظرف دو جلسه دندانهایتان به یک باره صاف و مرتب می شوند.

نیازی به تزریق بی حسی نیست:

بسیاری از درمانهای زیبایی دندانها نیاز به بی حسی دارند اما این درمان هیچ نیازی به بی حسی ندارد و اساسا بدون درد است.

صفحه اینستاگرام دکتر نجمه اخلاقی دندانپزشک کودکان اصفهان

مقایسه اسنپ آن اسمایل با لمینت دندان

  • لمینت پوسته بسیار نازکی از جنس سرامیک یا کامپوزیت است که روی سطح دندان چسبانده می شود و دیگر تکان نمی خورد. اما اسنپ آن اسمایل شامل چندین دندان یا یک قوس کامل دندانی است که کاملا دندانها را می پوشاند و البته متحرک است.
  • هر دندان، جداگانه لمینت می شود بنابراین در نهایت دندانها فاصله طبیعی خود را دارند.
  • از طرفی هر دندان را میتوان جداگانه شکل داد و لمینت متناسب با جایگاه آن ساخت در نتیجه همه دندانها یکدست و مصنوعی نمی شوند. اما این باعث می شود هزینه درمان بیشتر شود.
  • برای بزرگ نشدن ابعاد یا حجم دندان، معمولا دندانها پیش از لمینت تراشیده می شوند تا ظاهری طبیعی تر داشته باشند. اما این کار باعث می شود درمان تهاجمی و غیر قابل برگشت باشد.
  • لمینت به دندانها چسبیده می شود و جدا نمی شود تا زمانی که نیاز به تعویض پیدا کند. بنابراین دندانهایتان حتی در خواب هم زیبا می ماند در جالی که اسنپ آن اسمایل ثابت نیست و قابل در آوردن است و به جز مواقعی که لازم است، از دهان خارج می شود.

چگونگی ساخت پلاک اسنپ آن اسمایل

در بیشتر موارد کل پروسه تنها طی دو جلسه تمام می شود. در جلسه اول، از دندانهایتان قالب گیری می شود و قالب برای پروتز ساز فرستاده می شود. برای این کار هیچ نیازی به تراشیدن دندانها یا بی حسی وجود ندارد. در جلسه دوم دندانپزشک پلاک را روی دندانهایتان امتحان می کند و در صورت لزوم آن را تنظیم می نماید و به شما تحویل می دهد.


مطالعه بیشتر:

علل رشد دیر یا زود دندان در اطفال

علل نیاز به ترمیم دندان

تشخیص و درمان علل دندان قروچه در کودکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *