علل عدم موفقیت عصب کشی دندان شیری کودکان

علل عدم موفقیت عصب کشی دندان شیری کودکان | دندانپزشک کودکان اصفهان

علل عدم موفقیت عصب کشی دندان شیری کودکان

در ادامه این مطلب از سایت دکتر اخلاقی، دندانپزشک کودکان اصفهان علل عدم موفقیت عصب کشی دندان شیری کودکان را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

باریک شدن کانال های دندانی:

زمانی که کانال های دندان باریک می شوند. برخی از کانال های دندان توسط دندانپزشک قابل تشخیص نیستند.

عفونت مجدد کانال های دندان:

کانال های دندان به دلایلی مانند استفاده از روکش نامناسب یا استفاده دیرهنگام از روکش، پوسیدگی جدید دندان، بیماری پیشرفته لثه، شکستگی یا ترک خوردگی دندان می توانند مجدداً عفونی شوند.

چگونگی اماده کردن کودکان برای عصب کشی دندان

آمادگی ذهنی و جسمی کودکان برای عصب کشی بسیار مهم است زیرا بسیاری از کودکان از عصب کشی می ترسند. در متن زیر به شما راهکارهایی می دهیم تا کودکتان را برای رهایی از اعصاب آماده کنید.

علل ضرورت چکاپ های منظم دندانپزشکی | دندانپزشک کودکان اصفهان

  • بهتر است از کلمه درمان ریشه استفاده شود بنابراین سعی کنید در مقابل کودک از کلمات آزاردهنده استفاده نکنید تا ترس او را کاهش دهید.
  • اگر تجربه تلخ عصب کشی دارید، آن را به فرزندتان منتقل نکنید. سعی کنید در هنگام صحبت با فرزند خود یک زمینه مثبت داشته باشید. به کودک خود اجازه دهید عصب کشی را بدون پیش زمینه منفی تجربه کند.
  • اگر کودک شما تجربه ناخوشایندی از دندانپزشک دارد یا به دلیل آن در بیمارستان بستری شده است. حتما در حین معاینه با دندانپزشک صحبت کنید و از او کمک بخواهید تا بهترین درمان را برای کودک خود داشته باشید.
  • فرزندتان را در مورد آمپول ها نترسانید و در مورد بیهوشی و مشکلات مشابه با او صحبت نکنید. تمرکز بیش از حد روی یک موضوع استرس او را افزایش می دهد.
  • هنگام بردن کودک به دندانپزشکی با افراد زیادی همراه نشوید. زیرا این کار باعث افزایش استرس کودک می شود. آرامش خود را حفظ کنید. در غیر این صورت استرس خود را به کودک منتقل خواهید کرد.
  • برخی از والدین عادت دارند که در ازای بردن کودک به دندانپزشکی به عنوان اشتباه، وعده جایزه می دهند. این قول باعث می شود کودک فکر کند که چیزهای ناخوشایندی را تجربه می کند. علاوه بر این، فرزندتان را عادت به رشوه گرفتن می دهید.

صفحه اینستاگرام دکتر نجمه اخلاقی دندانپزشک کودکان اصفهان

  • با فرزندتان به وضوح ارتباط برقرار کنید. در مورد آنچه کودک را آزار می دهد صحبت کنید. به کودک خود قول ندهید که همه چیز درست می شود یا فقط پنج دقیقه طول می کشد، یا اینکه اجازه دهید دندانپزشک توضیح دهد.
  • هنگامی که به کلینیک مراجعه می کنید، مطمئن شوید که کودک شما گرسنه نیست یا زیاد غذا خورده است. همچنین، او باید به اندازه کافی بخوابد و استراحت کند تا سطح استرس خود را کاهش دهد.
  • وقتی دندانپزشک با کودک صحبت می کند، اجازه دهید با خودش صحبت کند هرگز به جای فرزندتان جواب ندهید در حضور دندانپزشک، حضانت خود را نشان ندهید و با کودک خود پرخاش نکنید. اجازه دهید دندانپزشک با کودک شما تعامل داشته باشد و بقیه کار را به دندانپزشک بسپارید.

مطالعه بیشتر:

کاربرد انواع کف بندی دندان

علل و علائم برفک دهان

ترک عادات نامطلوب دهانی – دندانی کودکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *