روکش دندان سرامیکی یا فلزی

روکش دندان سرامیکی یا فلزی | دندانپزشک کودکان اصفهان

روکش دندان سرامیکی یا فلزی

روکش دندان سرامیکی یا فلزی یک روکش دندانی شبیه به تاج دندان می باشد که می تواند جنس های متفاوتی داشته باشد. روکش دندان می تواند از دندان هایی که ترک خوردگی یا شکستگی وسیعی دارند محافظت کنند. انواع مختلف روکش های دندانی با جنس های مختلف وجود دارند که ما در این بخش درباره روکش های سرامیکی و روکش های فلزی صحبت خواهیم کرد.


دکتر نجمه اخلاقی – دندانپزشک کودکان اصفهان – روکش د ندان سرامیکی یا فلز ی


روکش های سرامیکی

گفته می شود روکش سرامیکی دندان به خاطر همرنگ بودنش با سایر دندان ها بیشتر انتخاب می شود. دندانپزشکان می توانند این روکش های دندانی را با رنگ سایر دندان های کودک یا افراد بزرگسال تطبیق دهند. روکش های سرامیکی ظاهری طبیعی و شبیه به سایر دندان ها دارند.

روکش دندان سرامیکی یا فلزی | دندانپزشک کودکان اصفهان

روکش های فلزی

روکش های فلزی استقامت بالایی دارند اما رنگ این روکش ها با سایر دندان ها که سفید رنگ هستند متفاوت می باشد و این نوع روکش کاملا در میان دیگر دندان های سفید نمایان هستند.

کدام روکش

هرکدام از روکش ها می توانند مزایا و معایب مربوط به خودشان را داشته باشند. همانطور که بیان شد انواع متنوعی از آلیاژهای دندانی وجود دارند که در ساخت انواع روکش برای دندان ها مورد استفاده قرار می گیرند. افراد می توانند با مراجعه به دندانپزشکی و گفتگو با دندانپزشک بهترین و مناسب ترین نوع روکش را برای دندان های خود یا فرزندانشان انتخاب کنند. دندانپزشک می تواند روکش سرامیکی، روکش فلزی یا ترکیبی از این دو یعنی روکش های فلزی با پوسته سرامیکی را برای شما پیشنهاد دهد.

اگر دندان فرزندتان نیاز به روکش دارد برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روکش های دندانی کودکان می توانید مقالات روکش دندان شیری و روکش استیل دندان شیری که اخیرا در سایت دندانپزشکی پرنس منتشر شده است مطالعه کنید.

 


دکتر نجمه اخلاقی – دندانپزشک کودکان اصفهان

جهت مشاهده‌ی صفحه‌ی اینستاگرام دکتر نجمه اخلاقی کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

ترمیم دندان های شیری کودکان

چگونگی انتخاب مسواک مناسب

چه عواملی باعث بروز دندان قروچه می شوند ؟

مثلث سیاه بین دندانی

زمان رویش دندانهای شیری

دندانپزشکی اطفال چیست و چه خدماتی ارائه می کند؟

فیشور سیلانت و پیشگیری از پوسیدگی دندان کودکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *