تب کردن کودک دچار آبسه دندان

تب کردن کودک دچار آبسه دندان | دندانپزشک کودکان اصفهان

تب کردن کودک دچار آبسه دندان

برای بررسی دمای بدن کودک خود از دماسنج دیجیتالی استفاده کنید و به هیچ عنوان از دماسنج جیوه ای استفاده نکنید.دماسنج دیجیتال انواع مختلفی دارد و می توان از آن برای گذاشتن در دهان،گوش،پیشانی،مقعد یا زیر بغل استفاده کرد.دمای گوش کودک قبل از ۶ ماهگی دقیق نیست.تا زمانی که کودک شما حداقل ۴ ساله نشده است از قرار دادن دماسنج در دهان وی خودداری کنید.هنگام استفاده از دماسنج مقعدی دقت کنید زیرا ممکن است به طور تصادفی سوراخی در راست روده کودک ایجاد شود.علاوه بر این ممکن است میکروب از مدفوع به دماسنج منتقل شود بنابراین دستورالعمل های سازنده محصول را برای استفاده صحیح و ضد عفونی دنبال کنید.

با دقت از دماسنج مقعدی استفاده کنید. ممکن است به طور تصادفی سوراخی در راست روده کودک ایجاد گردد . همچنین ممکن است میکروب از مدفوع به دماسنج منتقل شود لذا دستورالعمل های سازنده محصول را برای استفاده صحیح و ضد عفونی آن را دنبال کنید.
اگر برای سنجش تب، در هنگام آبسه دندان ، کودک برای استفاده از دماسنج مقعدی احساس خوبی ندارد ، از نوع دیگری استفاده کنید. وقتی با پرشک اطفال کودک صحبت می نمایید از او بخواهید بهترین و مناسب ترین نوع انداره گیری دما را به شما توصیه نماید.

تب کردن کودک دچار آبسه دندان | دندانپزشک کودکان اصفهان

نکات مهم آبسه دندان کودک

دندان های کودک از ۶ ماهگی شروع به بیرون آمدن می کنند دندان های کودکتان را از همان ابتدا مسواک بزنید تا دچار پوسیدگی نشود.به محض رشد دندان ها با دندانپزشک یک قرار مشاوره بگذارید و از او بپرسید هر چند وقت یک بار باید کودکتان را برای معاینه نزد دندانپزشک ببرید.معمولا تا سن سه سالگی دندان های شیری کودک کامل می شود.مسواک زدن دندان های شیری برای پیشگیری از پوسیدگی اهمیت زیادی دارد زیرا پوسیدگی دندان های شیری می تواند روی دندان های دائمی نیز تأثیر بگذارد.

از سن ۶ تا ۷ سالگی دندان های دائمی شروع به بیرون آمدن می کنند.مسواک زدن دندان های دائمی برای جلوگیری از ایجاد حفره دندانی و آبسه دندان کودک بسیار ضروری است.کودک باید به طور منظم تحت معاینه دندانپزشک قرار بگیرد.همواره از توصیه های دندانپزشک کودک خود پیروی نمایید و موارد مشکوک را به وی گزارش دهید.

|اینستاگرام دکتر نجمه اخلاقی دندانپزشک کودکان اصفهان|


مطالب پیشنهادی:

ترتیب افتادن و درآمدن دندان های شیری

روش های درمان شکستگی دندان کودک

بررسی علل دندان درد کودک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *