انواع مختلف محافظ های دهان

انواع مختلف محافظ های دهان | دندانپزشک کودکان اصفهان | دکتر نجمه اخلاقی

بررسی انواع مختلف محافظ های دهان

در ادامه این مطلب از سایت دکتر نجمه اخلاقی دندانپزشک کودکان اصفهان انواع مختلف محافظ های دهان را مورد بررسی قرار می دهیم. محافظ های دهان میتوانند هم از پیش آماده و هم شکل دهان باشند. نوع محافظ های آماده را می توانید از دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی آن پس از عکسبرداری از دهان تهیه کنید. محافظ های شکل دهان همچنین به نام “جوشاندن و گاز گرفتن” هم شناخته می شوند. لبه این محافظ های پلاستیکی با آب داغ نرم شده و داخل دهان قرار می گیرند و با گاز گرفتن حالت می گیرند به طوری که کاملا چفت دهان بازیکن می شوند.

محافظ های جوشاندن و گاز گرفتن برای افرادی که از براکت ها استفاده می کنند بسیار مناسب هستند چون این محافظ ها به دلیل حرکت طبیعی دندانها، شل شده یا باعث احساس ناراحتی می شوند که ممکن است محافظت مورد نیاز دندان را سبب نشوند. محافظ باید دوباره طبق دستورالعمل گرما داده شود و سپس در موقعیت فعلی دندانها قالب گیری شود یا اینکه یک محافظ جدید به کار گرفته شود.

ورزشهای پر خطر

برخی ورزشها خطر بیشتری برای آسیب به دندانها به نسبت دیگر ورزشها دارند. تمام ورزش های تماسی برای آسیب به دندان ها و فک پر خطر به حساب می آیند. یک ضربه آرنج به صورت می تواند باعث شکستگی براکت و یا آسیب دندان، لثه و فک شود. ضربه توپ و یا چوب می تواند حتی آسیب بیشتری وارد کند. اگر فرزند شما هر یک از ورزشهای ذیل را انجام میدهد، توصیه بر استفاده از محافظ های دندان عادی میباشد: بسکتبال، بوکس و ورزشهای دیگر رزمی، هاکی، فوتبال آمریکایی، نت بال، راگبی، اسکواش، اسکیت بورد، اسکی، فوتبال و موج سواری.

دلایل بوی بد دهان کودک | دندانپزشک کودکان اصفهان

فعالیت های پرخطر دیگر

حادثه خبر نمیکند؛ فعالیت های ورزشی تنها موقعیت های خطرناک نیستند. بالا رفتن از اسباب بازی ها، کشتی گرفتن با خواهر برادر، یا بسکتبال بازی کردن در حیاط پشتی، می تواند به همان اندازه ورزش های تماسی خطر آفرین باشد. فرزند خود را به تفکر در مورد هرگونه فعالیت که به دندان هایش ممکن است آسیب بزند ترغیب کنید. اما بجای بیخیال شدن ورزش به خاطر خطر آسیب دهانی و شکستن ارتودنسی، او را به استفاده از محافظ های دندان تشویق کنید. بچه ها همیشه بچه اند، حتی با براکت. اما عقلانی تر است که به فکر مراقبت بیشتر از آنها بود .

یک گاز محکم موقع ورزش

نیازی به پایان دادن درمان ارتودنسی برای ادامه ورزش فرزندتان نیست. ما برای بسیاری از ورزشکاران حرفه ای محافظ های دهانی بر روی ارتودنسی شان ساختیم. درست است که کمی زحمت بیشتری قبل بازی برای چفت کردن آن وجود دارد، اما چند دقیقه زمان برای چک کردن آن به ماه ها درمان برای براکت یا دندان آسیب دیده می ارزد.

  • فرزند شما استحقاقش را دارد؛ دندان هایی بی نقص در دراز مدت بدون غیبت در ورزش ها و تفریحات مورد علاقه شان!
  • بررسی و چک آپ مکرر توسط دندانپزشک برای روند درمان لازم می باشد.
  • دندانها باید به هنگام ورزش و تحت درمان ارتودنسی به خوبی محافظت شوند. یک گاز محکم و درمان ارتودنسی شما تکمیل می شود.

بهتر است که برای خود محافظ دندانی شخصی داشته باشید که امنیت بیشتری به نسبت نمونه های آماده در بازار دارد، یعنی همان محافظ دهان جوشاندن و گاز گرفتن.
اگر هرگونه نگرانی نسبت به محافظ دندان یا درمان ارتودنسی فرزند دلبند خود دارید، مکث نکنید و از دندانپزشک خود مشورت بگیرید.

| صفحه اینستاگرام دکتر نجمه اخلاقی دندانپزشک کودکان اصفهان |


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

دلایل خرابی زودهنگام دندان های کودکان

انواع بریسهای ارتودنسی برای کودکان

زمان گرفتن پستانک از نوزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *