انتخاب زمان مناسب نصب بریس ارتودنسی کودکان

انتخاب زمان مناسب نصب بریس ارتودنسی کودکان | دندانپزشک کودکان اصفهان | دکتر نجمه اخلاقی

بررسی انتخاب زمان مناسب نصب بریس ارتودنسی کودکان

در ادامه این مطلب از سایت دکتر نجمه اخلاقی دندانپزشک کودکان اصفهان انتخاب زمان مناسب نصب بریس ارتودنسی کودکان را مورد بررسی قرار می دهیم. فاکتورهای زیادی برای انتخاب سن مناسب ارتودنسی وجود داشته که بر تصمیم والدین در مورد اینکه آیا کودک او کاندیدای مناسبی برای ارتودنسی می باشد تاثیر می گذارند. در ادامه به ۵ دلیل مهم برای نصب ارتودنسی ارتودنسی کودکان در ۷ سالگی اشاره خواهیم کرد. زیرا در این سن، بهبودی ناشی از درمان ارتودنسی برای کودکان زودتر حاصل می شود.

تشخیص زودهنگام مشکلات بالقوه دندانی

دندان های مولر یا دندان های آسیاب بزرگ که در طرفین فک های بالا و پایین قرار دارند برای اولین بار در سن ۷ سالگی ظاهر می شوند. این سن بهترین زمانی است که یک دندانپزشک می تواند جهت نصب ارتودنسی به دندان های مولار کودک، دسترسی آسانی داشته باشد. در اینصورت دندانپزشک قادر خواهد بود تا هرگونه مشکلات بالقوه دندانی نظیر: اوربایت، کجی و نامرتبی، به هم ریختگی، شلوغی دندان ها و حتی لبخند لثه ای را به موقع درمان کند.

کنترل یا هدایت رشد فک

برخی از کودکان در سنین پایین نیاز دارند که درمان ارتودنسی برای آنها جهت کنترل رشد فک شان انجام شود. با این درمان، فک ها در همان سنین پایین در موقعیت مناسب خود قرار خواهند گرفت. دندانپزشک در سنین پایین تر می تواند با بهره گیری از روش هدایت رشدی محیط، رشد استخوان فک را به نحو مطلوب تغییر دهد. انجام این درمان جهت جلوگیری از تشدید ناهنجاری ها در دندان های نیش در سنین پایین ضروری می باشد.

 

مزایای انجام ارتودنسی پیشگیرانه | دندانپزشک کودکان اصفهان

جلوگیری از انجام عادات نامطلوب دهانی

عادات نامطلوب دهانی نظیر: مکیدن انگشت، دندان قروچه و… می تواند منجر به ناهمسانی دندان های کودک تان شود که این امر به نوبه خود، شکل فک را تغییر خواهد داد. درمان ارتودنسی در سنین پایین تر به کودک شما جهت اصلاح عادات نامطلوب دهانی و دندانی به طور موثری کمک خواهد کرد.

هزینه درمان پایین و فرایند انجام آسان آن

حتی الامکان توصیه می کنیم که جهت درمان ارتودنسی برای کودک خود در سنین پایین تر اقدام نمایید. همانطور که در جملات بالا اشاره نمودیم در صورت انجام ارتودنسی در سنین پایین تر، هم هزینه درمان کمتر و هم فرایند انجام آن آسان تر خواهد شد. به همین جهت نیاز است که انجام و درمان ارتودنسی در سنین پایین تر انجام شود تا از بروز ناهنجاری ها و مشکلات دهان و دندان در بزرگسالی جلوگیری نمود.

تشخیص به موقع دندان های نهفته

زمانی که کودک خود را پیش یک متخصص ارتودنسی می برید، او جهت بررسی وضعیت دندان های کودک از تصاویر رادیوگرافی استفاده می کند. در این تصاویر به راحتی مشخص خواهد شد که آیا کودک، دندان های رشد نیافته و نهفته ای در لثه دارد یا خیر. در بیشتر اوقات، امکان دارد هیچ گونه نشانه و علائمی از دندان های نهفته وجود نداشته باشد. اما جهت درمان ارتودنسی باید وضعیت دندان های کودک به خوبی بررسی شود.

مشکلات ارتودنسی در کودکان

شاید برای شما والدین گرامی عجیب باشد که بدانید مشکلات ارتودنسی می توانند به صورت ارثی باشند. از جمله مهمترین مشکلات ارثی ارتودنسی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • وجود فضای بیش از حد در بین دندان های کودک
  • دندان های شلوغ
  • دندان های اضافی یا دندان های از دست رفته
  • ناهنجاری های فک و دندان

| صفحه اینستاگرام دکتر نجمه اخلاقی دندانپزشک کودکان اصفهان |


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

راه های ترمیم دندان کودکان

ترمیم دندان های شیری کودکان

ویژگی‌های ترمیم همرنگ دندان کودکان و معایب آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *